مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزکوه گفت: یکی از عوامل تحقق اقتصاد مقاومتی کشت گل خانه ای می باشد، در طرح های گلخانه ای بالغ بر ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۸۰ نفر به صورت غیر مستقیم در شهرستان فیروزکوه مشغول به کار هستند.

به گزارش فیروزکوه خبر؛ مسعود ایلکا در جلسه ستاد کشت های گلخانه ای شهرستان فیروزکوه با اشاره به شعار سال تاکید کرد: یکی از عوامل تحقق اقتصاد مقاومتی کشت گل خانه ای می باشد .
وی افزود: بر اساس گزارش اداره هواشناسی ۱۶۰ الی ۱۷۰ روز در طول سال شاهد یخبندان هستیم، بنابراین جهت استفاده بهینه از آب و خاک موجود در فصول غیر کشاورزی می توان از کشت گلخانه ای استفاده کرد.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان فیروزکوه در ادامه بیان کرد: در سطح شهرستان با استفاده از گلخانه های چوبی موجود سالانه نزدیک به ۱۹ میلیون شاخه گل بریده می شود که در این طرح ها بالغ بر ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۸۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار هستند.
ایلکا همچنین از شروع به ساخت اولین گلخانه صنعتی در این شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به عنایت خاص و حمایت همه جانبه رئیس محترم سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و تاکید بر تسریع در روند انجام امور پاسخ به استعلامات، ساخت اولین گلخانه صنعتی در شهرستان فیروزکوه در حال انجام است.

منبع: دیمه نیوز
انتهای پیام/

  • شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
    - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد