جمعی از دوستداران محیط زیست در اقدامی زیست محیطی اطراف دفن سایت زباله در شهر ارجمند را پاکسازی کردند.

به گزارش فیروزکوه خبر؛ روح الله ارجمندی از دوستداران محیط زیست شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: این اقدام زیست محیطی با همکاری دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری ، محیط زیست و با مشارکت ۲۰ نفر از دوستداران محیط زیست شهرستان انجام شد که قسمت هایی از ورودی شهر و اطراف دفن زباله به طول بیش از دو کیلومتر از وجود زباله و مواد زائد پاکسازی و زباله های جمع آوری شده و با استفاده از دو دستگاه خودرو سبک و سنگین به سایت زباله شهری منتقل شد.
ارجمندی ضمن تقدیر از این اقدام دوستداران محیط زیست با توجه به اینکه سد نمرود منبع تامین کننده آب کشاورزی است، از مسئولان خواست نسبت به دفن بهداشتی و مکانیزه زباله شهر ارجمند و روستاههای اطراف اقدام موثر صورت گیرد .
وی همچنین از شهروندان خواستار شد: هنگام حضور در طبیعت و به ویژه مناطق گردشگری و تفریحی از دور ریختن زباله و مواد تجزیه ناپذیر خودداری کنند.
گفتنی است، در طول ایام سال و به ویژه در فصول گرم شمار زیادی از شهروندان و گردشگران برای استراحت و تفریح به حاشیه و بالا دست سد نمرود می روند که لازم است دستگاههای مسئول فرهنگ سازی را از همین ابتدا شروع کنند .
لازم به ذکر است، سد نمرود علاوه بر تامین آب آشامیدنی ، بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دشت های پایین دست شهرستان فیروزکوه و گرمسار را نیز مشروب می کند.

منبع: دیمه نیوز

انتهای پیام/

  • شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
    - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد