مراسم ویژه خطبه خوانی حضرت زینب (س) با هدف اشاعه فرهنگ عاشورا در شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

مراسم خطبه خوانی حضرت زینب

به گزارش فیروزکوه خبر، به مناسبت اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) مراسم خطبه‌خوانی حضرت زینب(س) به مدت چهار روز از از دهم الی سیزدهم آذر ماه با حضور آحاد مردم در سالن آفرینش شهرستان فیروزکوه برگزار شد.
این خطبه خوانی بیانگر رسالت حضرت زینب بعد از واقعه عاشورا بود که در برابر کفر و استکبار ایستاد و با افشاگری جنایات دشمنان علیه امام حسین (ع) و یارانش، چهره پلید دشمنان را به همه شناساند.

محمد حیدر منش معاونت فرهنگی ناحیه مقاومت شهرستان فیروزکوه در این مراسم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت:اگر هنر حضرت زینب نبود شاید عظمت عاشورا درک نمی شد، این هنر بازگو کننده رشادت ها و ایستادگی های حضرت کبری (س) بود.
وی بیان کرد: امروز می بینیم دشمن در جای جای گیتی در حال برنامه ریزی است تا فرهنگ شیعه و فرهنگی که از نهضت عاشورا درس گرفته را کنار بزند.
معاونت فرهنگی ناحیه مقاومت شهرستان فیروزکوه عنوان کرد: امروز می بینیم تمام دنیا متاثر و مضترب از حول اتفاقاتی است که یک گروه تند رو در گوشه ای از خاورمیانه انجام میدهند در حالی که در کشور ما آرامش و امنیت کامل برقرار هست و این نبود، اگر تلاشهایی که بر مبنای نهضت عاشورایی شکل نمی گرفت.

ابوالفضل زمانی نژاد بخشدار شهرستان فیروزکوه در اختتامیه این مراسم اظهار داشت: اینگونه مراسم شعور حسینی را افزایش میدهد،و آن چیزی که سبب شد تا امام حسین(ع) حج رانیمه تمام بگذارد و با خانواده خود به صحرای کربلا بیاید تنها در حد داستان نماند و به نمایش گذاشته شود.
وی گفت: برحال اشاعه این فرهنگ بین جوانان و نسل سومی ها که بعد از دفاع مقدس امده اند آشنایی کمتری از شهادت و جبهه دارند موثر واقع خواهد شد، البته الان هم شاهد هستیم همین جوانان غیور ما در دفاع از حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) جان هایشان را در دست گرفتن وجهاد می کنند.
زمانی نژاد افزود: این فرهنگ سید الشهدا (ع) است، متاسفانه ما شیعیان نتوانستیم به خوبی به فرزندانمان بگویم یک شیعه چه خصوصیاتی دارد در حالی که صهیونیستی ها درسی به نام شیعه شناسی دارند و شیعه را حلاجی میکنند.

خطبه خوانی حضرت زینب فیروزکوه
وی تصریح کرد: فوکایاما پژوهش گر ژاپنی که تبعه آمریکا است می گوید شیعه یک پرنده ای است که دو بال دارد. یک بال سبز و یک بال سر،بال سبز این پرنده همان مهدویت و عدالت خواهی اوست چون شیعه در انتظار عدالت به سر می برد و بال سرخ شیعه، شهادت طلبی است که ریشه در کربلا دارد، این پرنده زرهی بنام ولایت پذیری بر تن دارد که آنها را شکست ناپذیر نموده است.

امیر سوفی کارگردان نمایش خطبه خوانی حضرت زینب (س) اظهار داشت: این اولین کار من در کار صحنه ای بوده و خدا را شکر می کنم اولین کارم را با یک کار مذهبی شروع کردم.
وی گفت: حدود یک ماه پیش به ما اعلام کردن که باید همچین کاری تهیه شود، این کار با حضور ۲۵ نفر از هنرپیشه های شهرستان تهیه شد بطوریکه در این مدت هر روز به مدت ۴ ساعت بصورت فشرده تمرین داشتیم.
سوفی ذوق و شوق حضور در مرسمات مذهبی را که از بچگی همراه وی بود مهمترین عامل و نیروی محرک برای آماده کردن این کار دانست و گفت:عشق به ابا عبدالله الحسین (ع) مهمترین عامل حضور فشرده و با شور بچه ها در این کار بود.

منبع: دیمه نیوز

انتهای پیام/

  • شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
    - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد